Villa Laras

O Nás

Nie je nič, čo by sme mohli v prírode vykonať bez toho, aby nám to nevrátila. Je to tak už od nepamäti. Od pradávna s ňou žijeme v úzkom spojení. Ak jej ublížime, ublíži nám, ale ak ju obdaríme, vráti nám mnohonásobne viac.

Image

Villa Laras

Keď sme v roku 2019 pri Dunajskom Klátove vybudovali Villa LARAS, snažili sme sa o čo najšetrnejší zásah do okolitého prostredia, aby sme navodili pocit, že sa nejedná o ľudské dielo, ale o dielo prírody. Predovšetkým preto, aby sme neukradli svetlo tam, kde si ho želá samotná príroda.

Usporadúvame obrady a stretnutia pri rôznych príležitostiach, nech sa jedná o najintímnejšie spoločne strávené chvíle, či iné spoločenské a odborné podujatia. Takmer všetko, čo k tomu potrebujeme, vieme zabezpečiť a priniesť. A čo nevieme, to sa na mieste už našťasie nachádza: čaro prírody, pokoj, kľud a harmónia.

Mohlo by sa zdať, že je to bežné, avšak dnes je v našom regióne takýchto zákutí už čoraz menej. Nie je správne chváliť sa cudzím perím, tak to nerobíme ani my.

Náš Malý Dunaj...

Klátovské rameno a jeho očarujúce prostredie je dnes známe nielen v našom regióne, preto sa nemožno diviť, že ho navštevuje čoraz viac ľudí, ktorí túžia po skutočnom oddychu, pokoji a tichu, po nedotknutej prírode a žblnkotajúcej priezračnej vode.

Klátovské rameno nie je obyčajná riečka, pretekajúca krajinou.  Dalo by sa povedať, že je súčasťou „krvného obehu” našej  „Zlatej záhrady”, ktorej jedinečnosť dotvára fakt, že je napájaná prameňmi spodných vôd. Vďaka výnimočne čistej a priezračnej vode, a chránenému prostrediu je domovom nevýdaného spoločenstva, dnes už zriedkavých živočíšnych druhov a rastlín.


K  prastarým remeslám na území Žitného ostrova patrilo nepochybne mlynárstvo, ktoré sa v našich končinách prevádzkovalo vďaka vodným mlynom. Jedným z posledným pamätníkov zašlej slávy tohto remesla je Cséfalvaiho vodný mlyn v Dunajskom Klátove, situovaný práve na Klátovskom ramene. Postavili ho ešte v 19-tom storočí a následne ho v 20-tych rokoch 20-ho storočia znovu oživili. Túto technickú pamiatku – murovaný vodný mlyn so spodným pohonom, v ktorej sa obylie mlelo ešte pred 70 – 80 rokmi, zrenovovali s prispením Žitnoostrovského múzea v roku 1987.

Image
Image

Villa Laras Weddings & Events Resorts

Fantázii a možnostiam sa medze nekladú...